Terug naar overzicht
  • Campusleven
  • 29 september 2025

‘Een trapje dichterbij’ geselecteerd als project tijdens Warmste Week

Wie straks een actie onderneemt voor De Warmste Week zal PVT De Ent en PVT Aanwijs kunnen steunen. Het projectvoorstel van onze PVT’s voor de aankoop voor twee duofietsen werd geselecteerd! De Warmste Week steunt dit jaar 220 verschillende projecten voor mensen die onzichtbaar ziek zijn.

Meer info
PVT Aanwijs

Ons projectvoorstel vertrekt vanuit de bewoners zelf in partnerschap met het activiteitencentrum. De bewoners herkenden zich in het thema ‘onzichtbaar ziek zijn’ en deden in de maandelijkse bewonersraad een voorstel om mee te werken aan De Warmste Week. Ons project ‘Een trapje dichterbij’ vertrekt uit de dagelijkse realiteit in het PVT, waar we zien hoe de bewoners vaak letterlijk en figuurlijk stilvallen ondanks de vele inspanningen tot beweging.

Door oriëntatieproblemen, chronische psychotische symptomen (o.a. auditieve hallucinaties), angst, vermoeidheid, metabool syndroom, beperkte mobiliteit, enz. verplaatsen velen van hen zich niet meer (zelfstandig) in het openbaar. Bijkomend creëert het stigma op psychiatrie en psychische problemen een afstand tot de maatschappij.
Door samen met een begeleider op pad te gaan met een duofiets willen we inclusie en de deelname aan het gewone leven optimaliseren. Bijvoorbeeld door met de duofiets boodschappen te doen, naar de wekelijkse markt gaan, familie bezoeken, naar de kapper te gaan, enz. We willen hen opnieuw in beweging en verbinding brengen en hen op een laagdrempelige manier terug laten deelnemen aan het gewone leven. We trachten hierbij de vaak onzichtbare maar ingrijpende gevolgen van een chronische psychische kwetsbaarheid (zoals angst, isolement, passiviteit, verlies in oriëntatie, enz.) te verminderen.

duofietsen PVT

Een duofiets kost 11000 euro. Vanuit ons centrum zijn er geen middelen vrij om dit project te financieren. Via de Warmste Week hopen we dit budget te kunnen inzamelen. We hopen op één fiets en in het beste geval zelfs twee fietsen zodat beide PVT’s van dit voordeel kunnen genieten.

De Warmste Week-ambassadeurs roepen iedereen op om inzamelacties te organiseren en te registreren.
De Warmste Week loopt van 18 tot en met 24 december vanuit Genk.

Meer info op www.warmsteweek.be